Asy przestworzy wykonają spektakularne akrobacje na katowickim niebie!

  • Reprezentanci Śląska gwiazdami FAJERY!
  • 90-lecie lotniska Katowice-Muchowiec
  • Motoryzacja i pirotechniczne show

Katowice, 15.05.2018 r.
Już 16 czerwca na katowickim niebie dwóch fantastycznych pilotów – Artur Kielak i Łukasz Czepiela – zaprezentuje zapierające dech akrobacje. Przez lata każdy z nich stał się mistrzem podniebnej ekwilibrystyki, wyrabiając przy tym swój unikalny styl, o czym przekonamy się podczas pierwszego śląskiego festiwalu lotnictwa, pirotechniki i motoryzacji – Śląski Air, Piro&Moto Show. FAJERA! Wydarzenie odbędzie się na terenie lotniska Katowice-Muchowiec, uświetniając obchody 90-lecia istnienia tego miejsca.

W Katowicach zobaczymy popisy m.in.Artura Kielaka i Łukasza Czepieli – wybitnych pilotów obdarzonych fenomenalnymi umiejętnościami w zakresie akrobacji lotniczej. Obaj od najmłodszych lat mieli głowy pełne marzeń o wykonywaniu karkołomnych podniebnych figur. Łączy ich także olbrzymia determinacja, która pozwoliła im osiągnąć niemal wszystko w świecie lotniczych akrobacji. Mimo że obaj pochodzą z różnych stron Polski, aktualnie są związani ze Śląskiem. Kielak jest kapitanem pasażerskiego Boeinga, tymczasem Łukasz Czepiela pełni tę samą funkcję za steramikonkurencyjnego Airbusa i co ciekawe – reprezentują barwy linii lotniczych, które ze sobą zaciekle rywalizują: Ryanair oraz Wizz Air!

Oprócz pracodawców różni ich także osobowość oraz styl pilotażu. Artur Kielak to wulkan energii, którego akrobacje są bardzo dynamiczne i zawsze na limicie. W mediach społecznościowych swoje wyczyny często tytułuje określeniem „Full Force” (pełna moc). Jego pierwszy trener – Adam Labus, który humorystycznie mówi o Arturze „Kielaczek”, wspomina, że od samego początku był niezwykle odważny i świetnie radził sobie za sterami. „Było widać, że ma niezwykły talent do wykonywania ekstremalnych akrobacji, co niejednokrotnie już udowodnił” – przyznaje Labus. Nieco na przeciwległym biegunie znajduje się Łukasz Czepiela, który prywatnie oprócz wykonywaniaakrobacjijako jedyny Polak startuje w elitarnych wyścigach lotniczych Red Bull Air Race. Zawody,rozgrywane w randze mistrzostw świata, odbywają się na bardzo małej wysokości kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów i polegają na jak najszybszym pokonaniu trasy, którą ograniczają dmuchane pylony. Zegarmistrzowska precyzjai opanowanie decydują nie tylko o zwycięstwie.

Pokazy m.in. tych dwóch wspaniałych pilotów będziemy mogli zobaczyć już 16 czerwca w Katowicach. Obaj bez wątpienia wprawią w zachwyt wykonując arcytrudne akrobacje w mistrzowskim stylu. Wszystko to odbędzie się na terenie świętującego właśnie swoje 90-lecie lotniska Katowice-Muchowiec, na którym na co dzień działa Aeroklub Śląski. To tam pierwsze kroki stawiało wielu adeptów sztuki lotniczej. Obecnie aeroklub zrzesza 260 członków, a jego cele to m.in. prowadzenie szkoleń i popularyzacja lotnictwa. Typowy dzień „w sezonie”zaczyna się tam już o 6.00 rano, gdystartują loty szkolne samolotowe i szybowce, które trwają, aż do zachodu słońca. W międzyczasie odbywają się rutynowe operacje lotnicze, a także loty treningowe, w tym m.in. szlifowanie procedury przerwanego lądowania „touch and go”.Tylko w takim miejscu może odbyć się Śląski Air, Piro&Moto Show. FAJERA!

Już 16 czerwca na terenie lotniska oprócz pokazów Artura Kielaka i Łukasza Czepieli, zobaczymytakże ekspozycję szybkich samochodówiwyjątkowe pirotechniczne widowisko. Zebrani goście będą mogli podziwiać nie tylko pokazy w wykonaniu indywidualnych pilotów czy grup akrobatycznych, ale równieżmaszyny Sił Powietrznych, w tym m.in. F-16i legendarnego Herculesa! Nie zabraknie przedstawicieli grup rekonstrukcji historycznej, którzy zaprezentują wyposażenie żołnierzy z okresu drugiej wojny światowej, a nawet przygotują rekonstrukcje bitew!

Lotnictwo, motoryzacja i fajerwerki! Pierwsza taka impreza na Śląsku, która poruszy niebo i ziemię. Akrobacje powietrzne w wykonaniu asów lotnictwa, statyczne ekspozycje śmigłowców i samolotów, szybkie samochody oraz efektowne pokazy pirotechniczne na finał! W jednym miejscu, w jednym czasie, dla wszystkich! Przyjdź i spędź niezapomniany dzień z głową w chmurach! Świętuj z nami 90-lecie lotniska Katowice-Muchowiec!