Bezpłatna komunikacja

Dzięki współpracy z ZTM przygotowana została specjalna, bezpłatna linia autobusowa S1, która 15 czerwca będzie działać na trasie Katowice Dworzec (stanowisko nr 5) – Muchowiec Lotnisko. Autobusy będą kursować od 10.00 do 23.00 z częstotliwością co 15 minut.

Linia oznaczona symbolem S1 będzie kursować na trasie Katowice Dworzec (stanowisko nr 5) – Muchowiec Lotnisko (stanowisko tymczasowe, zlokalizowane w rejonie wejścia na lotnisko) – Katowice Dworzec, dokonując przejazdów w sposób okrężny ulicami: Dworcową, Kościuszki, pl. Miarki, Jagiellońską, Lompy, Powstańców, Francuską, Lotnisko, Pułaskiego, Graniczną, Przemysłową, Damrota, Powstańców, Francuską, Warszawską, Szkolną, Moniuszki Skargi, Mickiewicza, Słowackiego.

Lotnictwo i rekonstrukcje historyczne! Wyjątkowa impreza na Śląsku, która poruszy niebo i ziemię. Akrobacje powietrzne w wykonaniu asów lotnictwa, statyczne ekspozycje sprzętu z okresu I i II wojny światowej oraz rekonstrukcje bitew, w tym tych z okresu Powstań Śląskich na 100-lecie wydarzenia! W jednym miejscu, w jednym czasie, dla wszystkich! Przyjdź i spędź niezapomniany dzień z głową w chmurach! Świętuj z nami 100-lecie Powstań Śląskich!