Dla dzieci

FAJERA to nie tylko podniebne akrobacje i rekonstrukcje historyczne, ale także wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych.

Strefa wystrzałowej zabawy


W tym roku na FAJERZE po raz kolejny pojawią się animatorzy, którzy zachęcą do wspólnej zabawy w każdym wieku!

Strefa warsztatów „Zrób to sam”

Podczas warsztatów dzieci będą mogły tworzyć maski w kształcie pojazdów, które pozwolą odlecieć ich wyobraźni. Nie zabraknie także zajęć z tworzenia instrumentów muzycznych i małych fajerwerków. Dla młodych miłośników samolotów przygotowana zostanie także zabawa „Panie pilocie! Dziura w samolocie!”, w ramach której najmłodsi stworzą papierowe lornetki. Proponujemy także warsztaty z tworzenia nieszablonowych odblasków, które pozwolą zachować bezpieczeństwo na drodze. Na młodych artystów czekać będą natomiast kolorowanki, czyli mała sztuka w wielkim formacie.

Strefa budowy

Zapraszamy dzieci, które uwielbiają samodzielnie układać, przekładać, konstruować, budować i burzyć! A potem jeszcze raz układać i przekładać. Młodzi inżynierowie mogą nawet spróbować zbudować stację kosmiczną lub rakietę!

Strefa kolorów


Podczas FAJERY nie zapomnimy o tak lubianych przez najmłodszych atrakcjach, jak malowanie buziek czy tworzenie baniek mydlanych.

Strefa EDU

Zapraszamy do strefy, w której najmłodsi będą odkrywać świat fizyki i chemii w czasie praktycznych zajęć. Muzyczni eksperymentatorzy dowiedzą się, skąd wzięły się niezwykłe dźwięki z „Gwiezdnych Wojen”, chemicy stworzą „dymiący wulkan”, a fizycy sprawdzą, czy da się zrobić prąd z ogórka.

Dzięki wsparciu województwo śląskiego, wstęp dla dzieci na FAJERĘ jest bezpłatny!

Lotnictwo i rekonstrukcje historyczne! Wyjątkowa impreza na Śląsku, która poruszy niebo i ziemię. Akrobacje powietrzne w wykonaniu asów lotnictwa, statyczne ekspozycje sprzętu z okresu I i II wojny światowej oraz rekonstrukcje bitew, w tym tych z okresu Powstań Śląskich na 100-lecie wydarzenia! W jednym miejscu, w jednym czasie, dla wszystkich! Przyjdź i spędź niezapomniany dzień z głową w chmurach! Świętuj z nami 100-lecie Powstań Śląskich!