Dla dzieci

Mamy również coś dla najmłodszych!

Warsztaty „Lotnicza przygoda”


Na najmłodszych czekać będą różnorodne kreatywne warsztaty – wszystko w podniebnym stylu! Dzieci będą mogły samodzielnie stworzyć latawce, turbo konfetti oraz odlotowe pojazdy z takich materiałów jak drewniane spinacze, patyczki po lodach, klej i flamastry. Na zajęciach powstaną również mobilne origami i odlotowe zabawki stworzone z butelek czy rolek. Ponadto, najmłodsi stworzą kartonowe wozy policyjne, strażackie i wyścigowe, a następnie rozpędzą je w drodze do mety.

Zabawa aktywna


Animatorzy zadbają o to, aby dzieci w każdym wieku świetnie się bawiły! Będą uczyć choreografii, przygotują zabawy z użyciem chusty animacyjnej, a także poprowadzą quizy i zagadki. Nie zabraknie również Turnieju Super Siłacza dla chętnych drużyn i Olimpiady Superbohaterów. Co więcej, najmłodsi będą mogli wziąć udział w gimnastyce przy Mega Twisterze, konkursach rodzinnych oraz rodzinnych zabawach z hula hop.

Strefa podwórko


W tej strefie na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Pierwszą z nich będzie Majsternia, czyli przestrzeń, która wyglądem przypomina wielki plac budowy. To tu dzieci będą mogły zbudować budowle, jakie tylko przyjdą im do głowy, a wszystko to przy pomocy słomek konstrukcyjnych. Kolejną ze stref będzie Bańkowisko, na którym najmłodsi będą mogli samodzielnie stworzyć bańki mydlane o różnych kształtach i rozmiarach. Na podwórku rozegrane zostaną również stare i nowe zabawy podwórkowe, w tym m.in. Olimpiada Hulajnogowa, skoki w workach, czy skoki na gigantycznej skakance.

Strefa kolorów


Które dziecko nie marzyło kiedyś o pomalowanej twarzy? Teraz będzie to możliwe! W strefie kolorów na twarzach najmłodszych powstaną wyjątkowe, kreatywne malunki. Wszystko przy użyciu najlepszych, atestowanych farb do malowania twarzy.

Lotnictwo, motoryzacja i fajerwerki! Pierwsza taka impreza na Śląsku, która poruszy niebo i ziemię. Akrobacje powietrzne w wykonaniu asów lotnictwa, statyczne ekspozycje śmigłowców i samolotów, szybkie samochody oraz efektowne pokazy pirotechniczne na finał! W jednym miejscu, w jednym czasie, dla wszystkich! Przyjdź i spędź niezapomniany dzień z głową w chmurach! Świętuj z nami 90-lecie lotniska Katowice-Muchowiec!