FAJERA powróci 15 czerwca 2019 r.!

W grudniu start sprzedaży biletów.

FAJERA debiutowała w 2018 roku gromadząc na lotnisku Katowice Muchowiec tysiące widzów. To pierwsze tej skali wydarzenie na Śląsku. Podczas całodziennej imprezy swoje umiejętności na niebie demonstrowali najlepsi piloci akrobacyjni, wojskowi, a także lotnicy w maszynach historycznych. Program pokazów uzupełniały atrakcje na ziemi w tym m.in. ekspozycja unikatowych aut oraz inscenizacje historyczne. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert oraz pirotechniczne show!

FAJERA w nowej, lepszej odsłonie powróci 15 czerwca i ponownie odbędzie się na lotnisku Muchowiec w Katowicach.

Pierwsza edycja jest zawsze trudna i dla każdego organizatora stanowi duże wyzwanie. Format imprezy, który łączy pokazy lotnicze z aktywnościami na ziemi, jest wymagający, dlatego tym bardziej się cieszę, że nasz pomysł na FAJERĘ spotkał się z bardzo dobrym odbiorem wśród publiczności. Wiemy co się naszym widzom podobało oraz jakie elementy wymagają jeszcze poprawy. Błędem byłoby nie wykorzystać tego doświadczenia. Jesteśmy Ślązakami i jesteśmy ambitni.Chcemy dalej rozwijać FAJERĘ i zbudować z tej imprezy ważne wydarzenie, które wpisze się na stałe do regionalnego kalendarza. My dopiero się wznosimy!” – zapowiada Łukasz Władyka, prezes FOSY, współorganizator FAJERY!

Zmiany obejmą organizację stref naziemnych, które zostaną rozbudowane. Pojawią się dodatkowe atrakcje dla dzieci oraz dorosłych, a inscenizacje historyczne zyskają nowy wymiar. Trwają już również prace nad częścią lotniczą wydarzenia.

„Program lotniczy jest kluczowy, dlatego pracę rozpoczęliśmy dużo wcześniej.Na przełomie roku mamy nadzieję móc poinformować o pierwszych atrakcjach lotniczych, które przygotowaliśmy na kolejną edycję. Kierunek, w którym chcemy podążać jest już wyznaczony, ale dziś jest jeszcze zbyt wcześnie, aby informować o szczegółach. Na pewno będzie ciekawie!” – zapowiada Michał Tomanek, prezes Aeroklubu Śląskiego, współorganizator FAJERY!

Bilety w sprzedaży pojawią w grudniu. Podobnie jak w tym roku nie zabraknie atrakcyjnych pakietów rodzinnych.

Lotnictwo i rekonstrukcje historyczne! Wyjątkowa impreza na Śląsku, która poruszy niebo i ziemię. Akrobacje powietrzne w wykonaniu asów lotnictwa, statyczne ekspozycje sprzętu z okresu I i II wojny światowej oraz rekonstrukcje bitew, w tym tych z okresu Powstań Śląskich na 100-lecie wydarzenia! W jednym miejscu, w jednym czasie, dla wszystkich! Przyjdź i spędź niezapomniany dzień z głową w chmurach! Świętuj z nami 100-lecie Powstań Śląskich!