PIT PARTY

MOTO

FAJERA to nie tylko atrakcje lotnicze i pirotechniczne, ale także ekspozycja wspaniałych samochodów.

200+ team


Pierwszy i prawdopodobnie największy klub w Polsce zrzeszający właścicieli rzadkich, sportowych aut o mocy minimum 200 KM, chociaż wśród klubowiczów zdarzają się również unikatowe egzemplarze samochodów o minimalnie mniejszej liczbie koni mechanicznych lub wyjątkowej estetyce. Klub został założony w 2012 r. przez trójkę przyjaciół z Pszczyny. Aktualnie liczy blisko 150 aktywnych członków, nie tylko na Śląsku, których można spotkać na wielu zlotach pasjonatów sportowych samochodów. Podczas FAJERY 200+ team zaprezentuje ok. 10 pojazdów w tym m.in.: absolutnie unikatowego Mercedesa AMG C 43 (520 KM), a także: Mercedesa GLA 45 AMG Edition ONE (420 KM), Subaru WRX STI (300 KM), Subaru Impreza STI (330 KM), Renault Megane RS (320 KM), Forda RS (400 KM).

Ford GT 40


Co zrobić gdy oryginał jest praktycznie nieosiągalny, a jeśli już pojawia się w sprzedaży to tylko na ekskluzywnych aukcjach z ceną wywoławczą 2 mln $? Najlepiej zbudować replikę! Dwóch pasjonatów motoryzacji z Tychów poświęciło rok życia by ręcznie stworzyć kopię niemal doskonałą kultowego Forda GT 40 z 1964r.! Auto zostało zbudowane w oparciu o oryginalną dokumentację pojazdu wyścigowego. Ramę zaprojektowano komputerowo i wykonano ze stali, a do zbudowania karoserii użyto kompozytów, w tym m.in. włókna węglowego. Z przodu i z tyłu zamontowano podwójne wahacze (tak jak w oryginale), a czterozaciskowe hamulce pochodzą z Porsche 911 4S. Jednostka napędowa o pojemności 4.2 l zapożyczono od Audi, generuje moc 380 KM i rozpędza pojazd do 100 km/h w czasie zaledwie 4 s.! Pojazd, który zobaczymy podczas FAJERY to jedyny takie egzemplarz w Polsce. Cena? Ok. 70 tys. EUR

Chevrolet Corvette C7 Stingray


Model, który zobaczymy podczas FAJERY, to prawdziwa perła. Jeden z pierwszych seryjnie wyprodukowanych egzemplarzy na świecie oznaczony nr. 36 i zarazem pierwszy egzemplarz sprowadzony do Polski! To prawdopodobnie jedna z nielicznych aktualnie jeżdżących po naszych drogach Corvette C7 Stingray. Auto, z nadwoziem typu „targa”, jest zachowane w stanie niemal fabrycznym, ma bardzo mały przebieg i prezentuje fenomenalne możliwości. Pod maską silnik V8 o pojemności 6.2 l i mocy 460 KM, który rozpędza Corvette do 100 km/h w 3,9 s! Samochód został dodatkowo wyposażony w pakiet Z51 poprawiający m.in. aerodynamikę i układ chłodzenia, dzięki czemu świetnie spisuje się na torze. Cena: ok 300 tys. PLN.

ProfiAuto Racing Team


Zespół powstał w 2016 r., a jego siedziba znajduje się w Chorzowie. ProfiAuto Racing Team od tego roku rywalizuje w pełnym cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz regionalnych rajdach płaskich. Skład kierowców tworzą Michał Tochowicz, Łukasz Kopiec oraz czeski zawodnik Marek Rybniček. Oprócz aktywności sportowej ProfiAuto prowadzi szkolenia mechaników oraz kursy bezpiecznej jazdy na autodromie, a w rolę instruktora wciela się m.in. Maciej Wisławski. Podczas FAJERY ProfiAuto Racing Team zaprezentuje m.in. N-grupowe Subaru Imprezę Sti (317 KM) oraz Hondę Civic (201 KM).

Lotnictwo, motoryzacja i fajerwerki! Pierwsza taka impreza na Śląsku, która poruszy niebo i ziemię. Akrobacje powietrzne w wykonaniu asów lotnictwa, statyczne ekspozycje śmigłowców i samolotów, szybkie samochody oraz efektowne pokazy pirotechniczne na finał! W jednym miejscu, w jednym czasie, dla wszystkich! Przyjdź i spędź niezapomniany dzień z głową w chmurach! Świętuj z nami 90-lecie lotniska Katowice-Muchowiec!